Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Etiketë: kfnerashti

KF Nerashti shpallet kampion ne ligen komunale per sezonin 2016-2017

ezoni mbarroj, kupa u fitua dhe i gjithe fshati u gezua.Keta djelmosha qe i shihni ne foto jane ata qe dje i dhane feste fshatit, jane ata te cilet i dhane titullin KAMPION fshatit.Na keni bere krenare, puna juaj e palodhshme dje u kurorezua, andaj ne emer te kryesise se klubit, trajnerit dhe gjithe stafit te klubit desha te ju falenderoj per cdo pike djerse qe keni derdhur dhe kupen e Kampionit na e sollet ne Nerasht.Ju falenderoj per mundin qe keni dhene, per shpirtin luftarak qe keni treguar dhe per edukaten sportive te deshmuar gjate gjithe kampionatit.Ju meritoni shume, andaj shpresoj qe perkrahja qe kemi patur nga i gjithe fshati nuk do mungoj edhe ne te ardhmen.
Disa fjale edhe per publikun, bashkfshataret tane,te cilet dje i madh e i vogel ishin ne stadium ne numer te madh.Keni qene me ne ne vazhdimesi te kampionatit na keni dhene perkrahje ne cdo sekond te luajtur andaj jemi shume mirenjohes dhe nga thellesia e zemres ju themi sot Faleminderit.
Faleminderit bashkfshatareve tane gjithashtu edhe per ndihmen financiare qe i ofruan klubit.Kur ne si kryesi kerkuam ndihme, ju nuk nguruat aspak na dolet krahe, na mbeshtetet dhe sot festojme te gjithe bashke.Pa ju kjo feste nuk do ishte e mundshme andaj faleminderit edhe njehere nga zemra.Shpresojme te jeni prane nesh edhe ne sfidat tjera qe na presin.
Faleminderit trajnereve dhe gjithe stafit te cilet morren persiper te udheheqin me klubin aty ku eshte lufta pra ne fushe.
Besoj se ne pergjithesi nje cope falenderimi ka arritur te cdokush, kjo ishte nje lloj permbledhje e gjithe kampionatit, disa fjale te cilat dolen nga brendia e zemres.
Vazhdojme ende me te forte
P.S. Jo rastesisht zgjodha kete foto pasi mendoj se ka merituar epitetin Foto e Dites ?
#FORCANERASHTI
#FORCAKAMPIONA
https://www.facebook.com/lfktetova/videos/1398407120218412/